Mediace

Rodinná mediace je technika mimosoudního řešení sporů a konfliktů za pomocí prostředníka = mediátora. Výsledkem je oboustranně přijatelná mediační dohoda, za kterou jsou odpovědni samotní účastníci mediačního procesu. Zahrnuje konkrétní postupy řešení, rozdělení odpovědnosti, úkolů i sankcí za její nedodržení. Může být písemná a může sloužit jako podklad pro soudní rozhodnutí.

Mediace se dobrovolně účastní obě dvě strany. Cílem je vyřešit konflikt rychle a hlavně kultivovaně. Je rychlejší a méně finančně nákladná než soudní řízení.

Mediace je využívána zejména v rozvodových a rodinných kauzách, kdy je v hlavním zájmu dítěte, aby se rodiče byli schopni domlouvat, komunikovat spolu a spolupodílet se na výchově a péči o dítě. Pokud se rodiče nejsou schopni domluvit, může opatrovnický soud přerušit soudní jednání až na 3 měsíce a poslat účastníky soudního jednání právě na mediaci nebo rodinnou terapii. A právě tyto služby zajišťuji.

Mediace

Rodičovský plán

Rodičovský plán je písemný dokument, jež popisuje jednotlivé oblasti péče o dítě (odráží jeho potřeby a zájmy), na kterých by se měli rodiče dohodnout, pokud dochází k rozpadu rodiny a chtějí žít odloučeně. Rodiče obdrží manuál - návod, jak si rodičovský plán vytvořit. Při tvorbě rodičovského plánu lze identifikovat další témata, kterými je možné se také zabývat. Rodičovský plán neřeší rozdělení majetku rodičů.

Kdo jsem?

Jsem poradenský psycholog, psychoterapeut, mediátor a akreditovaný dopravní psycholog.

Ve své práci vycházím ze vzdělání, dlouhodobé praxe a neustálého doplňování odborné kvalifikace.

Více informací

Psycholog Chrudim

IČ: 88654010

Sídlo: Chrudim IV, Čáslavská 360 (mapa)

101 - Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona

+420 773 197 177

Možnost parkování

- Masarykovo náměstí
- na parkovišti u paneláku v Čáslavské ulici
- v ulici Smetanova, Dvořákova, Čs. armády

Chcete objednat? Napište nám...

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: